هاست ایمیل چیست

هاست ایمیل سرویسی است که اجازه داشتن آدرس ایمیل سفارشی را دارید . به عنوان مثال آدرس سایت شما iphost.ir باشد ، یکی از ایمیل هایی که میتوانید برای دامنه تعریف کنید info@iphost.ir می شود .

در هاست ایمیل چیست به طور کل قبل از @ هر اسم دلخواهی که دوست داشته باشید را میتوانید انتخاب کنید و به عنوان ایمیل سایت استفاده نمائید .

هاست ایمیل چیست

تعریف هاست ایمیل

در هاست ایمیل میتوانید همانند سرویس دهنده های همچون GMAIL یا Yahoomail از آنها استفاده کنید چون دقیقا مثل سرویس دهنده های خارجی شامل اینباکس ، فولدر جانک یا اسپم ، ارسال ایمیل و … را دارا می باشد .

در این نوع هاست ایمیل شما دسترسی کاملی به تنظیمات سرویس دهنده ایمیل نیز دارید. تنظیماتی شامل pop3 , imap , forward و … را دارا می باشد .

مزیت هاست ایمیل

حال که با هاست ایمیل چیست آشنا شدیم با برخی از مزیت های آن آشنا خواهیم شد که در زیر به آن ها اشاره میکنیم :

1- داشتن آدرس اختصاصی با نام برند شما
در همین مقاله گفتیم که به جای استفاده از سرویس های جیمیل یا یاهو و سرویس های مشابه آن ، آدرس اختصاصی قبل از نام دامنه شما ثبت میشود که همین امر یکی از مهم ترین اصول در برند سازی شما می باشد .

2- نامحدود بودن در ایمیل
در هاست ایمیل شما هیچگونه محدودیتی مثل حجم فایل ضمیمه یا حجم اینباکس را ندارید و میتوانید به صورت کامل و بدون محدودیت اقدام به ارسال یا دریافت ایمیل نمائید .

3- در دسترس بودن همیشگی هاست ایمیل
اگر هاست انتخابی شما از شرکت هاستینگ قوی مثل گروه آی پی هاست باشد همیشه سرویس ایمیل هاست شما در دسترس است و میتوانید با خیال راحت در محیطی کاملاً امن به استفاده از ایمیل هاست خود نمائید .

4- داشتن نسخه پشتیبان ایمیل
در فضای میزبانی هاست ایمیل شما یک نسخه بک آپ یا نسخه پشتیبان دارید که در مواقع ضروری میتوانید آن را دریافت کنید و یا روی یک سرویس دیگر بارگزاری کنید .

5- پشتیبانی هاست ایمیل
اگر در استفاده از سرویس دهنده های ایمیل مشکلی برایتان پیش بیاید اکثرا هیچ گونه پشتیبانی ندارید که بتوانید دسترسی به ایمیل ها داشته باشید ولی در این نوع سرویس ها به صورت 24 ساعته گروه آی پی هاست در کنار شما عزیزان می باشد .

هاست ایمیل چیست

مدیریت ایمیل

بعد از اینکه توانستید نحوه استفاده از سرویس هاست ایمیل را مشاهده کنید ، میتوانید نحوه مدیریت ایمیل را چک کنید :

امکاناتی مانند مدیریت ایمیل ، مدیریت مخاطبان ، تهیه و دریافت کاملا گزارشات ایمیل ، تقویم ، یادداشت ، جستجو و بسیاری از موارد مورد استفاده دیگر را در یک محیطی کاملا جذاب برای شما عزیزان فراهم شده است .

هاست ایمیل چیست

نتیجه گیری

پس از خواندن این مطلب میتوان نتیجه گرفت که استفاده از یک هاست ایمیل بسیار مناسب تر از هاست ایمیل رایگان است . چون همیشه در دسترس شما عزیزان است و اگر در هر زمان مشکلی برای این نوع سرویس هاست ایمیل پیش بیاید میتوانید از نسخه پشتیبان در هر هاست ایمیل دیگری نیز به راحتی استفاده کنید .