هاست ابری چیست

در این مقاله به بررسی کامل هاست ابری میپردازیم تا معایب و مزایای آن را مورد بررسی قرار بدیم و ببینیم هاست ابری برای سایت ما بهتر هستش یا هاست معمولی

هاست ابری چیست

تفاوت بین هاست ابری و هاست اشتراکی

قبل از شروع بحث در مورد اینکه هاست ابری بهتر است یا هاست اشتراکی ، به طور کل هاست به یک فضا گفته میشود که در آن تمامی اطلاعات یک سایت شامل فایل ، فولدر ، دیتابیس و هر نوع داده ای که شما بر روری یک سایت مشاهده میکنید را روی یک فضای هاست وب به اسم هاست ذخیره می شود.

حالا به موضوع هاست ابری چیست از وبلاگ آی پی هاست میپردازیم که بدانیم هاست ابری بهتر است یا هاست اشتراکی ؟

مزایای استفاده از هاست ابری

همانگونه که در مقالات قبل مثل هاست وردپرس و هاست چیست توضیح دادیم، به گروهی از ماشین مجازی که در یک سرور قرار میگیرند هاست می گویند. ولی در هاست ابری قضیه فرق دارد چون در این نوع میزبانی ها تمامی منابع یک سرور از بسیاری سخت افزار های مختلف تشکیل میشود که همزمان در حال تامین شدن می باشند. به همین علت است که شنیده اید هاست ابری بسیار پرقدرت تر و هاست پرسرعت نسبت به سایر هاست ها می باشد چون تمامی منابع مانند CPU – رم از مجموع چند سرور تشکیل شده و همزمان در حال کار کردن می باشند.

همین امر باعث کم شدن زمان هایی می باشد که سایت به اصطلاح DOWN میشود و باعث بالا بودن همیشگی سایت شما میشود که از افت سئو سایت شما به همین خاطر جلوگیری میشود.

هاست ابری چیست

معایب استفاده از هاست ابری

همانند هر چیزی که مزایایی دارد ، معایبی نیز دارد ولی در هاست ابری معایب به مراتب کمتر است.

اولین مورد از معایب هاست ابری را میتوان به سنگین بودن هزینه هاست ابری اشاره داشت. چون تمامی منابع هاست ابری اختصاصی می باشد بنابر این هزینه هاست ابری نیز به مراتب بالاتر می باشد

مورد دوم نیز میتوان به کمبود بک آپ توسط شرکت های هاستینگ اشاره کرد. بک آپ گرفتن یک امر بسیار ضروریست که بیشتر هاستینگ ها از دیتابیس بک آپ میگیرند که پیشنهاد میکنیم سعی کنید همیشه خودتان از سایت تان بک آپ از فایل ها و فولدرها و دیتابیس ها بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن را بازیابی کنید و در آینده به مشکل برنخورید.

جمع بندی هاست ابری

نتیجه کلی که از این مقاله میتوانی گرفت این است که هاست ابری بهتر از هاست های معمولی می باشد چون سرعت و امنیت بالاتری نسبت به هاست پلسک یا هاست سی پنل دارد.

همچنین پیشنهاد میکنیم در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه طراحی سایت دارید به سایت گروه مای مشتری و یا نیاز به داشتن یک پنل پیامک حرفه ای با خط اختصاصی برای سایت کسب و کارتان دارید به همکاران ما یعنی آی تی پیامک مراجعه نمائید .